BLACK F0RUM.!

SİYAH ÇOĞU ZAMAN HÜZNÜ ANIMSATIR.! BİZİM İSE AYDINLIĞIMIZIN SİMGESİDİR..!

AnasayfaPortalliSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

rüya okuL: AdaNa Fen Lisesi

YazarMesaj
s!nan
bes-bes = dube$
bes-bes = dube$

MesajKonu: rüya okuL: AdaNa Fen Lisesi   C.tesi Mart 03, 2007 10:09 am

Gitmeyi hiç düşünmedim çok güzeL bi okuL. kendisini edirne fene yerleştikten sonra öğrendim. Sad

Adana Fen Lisesi 02.Eylül.1987 tarihinde açılmıştır. Kısa sürede Türkiye’deki tüm fen liseleri içinde ilk sıralarda yer almıştır. Fen Lisesi’nin eğitim-öğretim hizmetlerine başladığı bina 1909 yılında açılan tarihi Eytamhane (Taş Bina) dir. Eytamhane mektebi, eğitim hizmetlerine başladığı tarihten itibaren Ermeni Yetimhanesi, Kızlar Okulu, Enver Paşa Mektebi, Eytamhane İlkokulu, Erkek Öğretmen Okulu, Kız Öğretmen Okulu, 1975–1980 yılları arasında Eğitim Enstitüsü, Anadolu Lisesi ve 1987 yılından itibaren de Adana Fen Lisesi olarak hizmetlerini başarı ile sürdürmektedir.

Adana Fen Lisesi, şehir merkezinde, yaklaşık 40 dönümlük arazi üzerine kurulmuş pansiyonlu bir okuldur. Eşsiz güzellikteki bahçesi ile görenleri büyüleyen bir ortam sunmaktadır. Tarihi Taş Bina da 9. ve 10. sınıf derslikleri, öğretmenler odası, proje odası, edebiyat odası, psikolojik danışma ve rehberlik servisi, sağlık odası, revir, cumhuriyet müzesi ile üst katlarda yatakhane bulunmaktadır. İdare binasında, idari odalar ile en son teknoloji ile donatılmış fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuarları, internet odası, kütüphane ve satranç odası ile 11. sınıf derslikleri yer almaktadır. Yemekhane, mutfak, etüt salonu, kapalı spor salonu ve kantin okulun diğer birimlerini oluşturmaktadır.

Masa Tenisi, Futbol Sahası (Çim), basketbol ve voleybol alanları, Kapalı spor salonu öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için en iyi koşullarda hizmete sunulmaktadır. Ayrıca Tiyatro, Satranç ve Kültür Edebiyat Kulüpleri öğrencilerin ilgi alanlarına göre aktivite yapmalarına imkân sağlamaktadır. Her yıl Dergi Komitesi “AFL NAME” isimli okul dergimizi yayınlamaktadır. Öğrencilerimiz fizik, kimya, biyoloji alanlarında proje çalışmaları yapmaktadır. Seçkin öğretmenlerin rehberliği ile hazırladıkları projelerle TÜBİTAK, MEF, İNEPO gibi Kuruluşların proje yarışmalarında dereceler almaktadır.

Adana Fen Lisesinde ÖSS başarısı % 100’dür. 2005 Yükseköğretim programlarına yerleştirme başarısı % 90’dır. Öğrencilerimizin çoğunluğu Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, Hacettepe Üniversitesinin Tıp ve Mühendislik alanlarına yerleşmektedir. Okulumuz ÖSS’de yıllardır Türkiye dereceleri yapmaktadır. 2004 yılında Türkiye 4. olmuştur. Daha önceki yıllarda Türkiye 1. ve 2. liğini elde etmiştir. Öğrencilerimizin büyük bir kısmı ilk 100’e girmektedir. Okulumuzun 2006 yılı ÖSS başarısı Türkiye de İlk ondadır.

2006 – 2007 Eğitim Öğretim yılında okul mevcudu 312 dir. Sınıflar 24 kişiliktir. Yönetmelik gereği her yıl 96 (Doksan Altı) öğrenci alınmaktadır. Okul tüm gün Eğitim- Öğretim yapmaktadır.

Adana fen lisesi sukulunun bi fotosunu koycak oLursak iyice bayıLacaksınız..

2006 ÖSS deki ba$arısıı..

1- Aydın Fen Lisesi
2- Ankara Fen Lisesi
3- Özel Antalya Fen Lisesi
4- İstanbul ****** Fen Lisesi
5- Adana Fen Lisesi
Kullanıcı profilini gör
_g0kc3_
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: rüya okuL: AdaNa Fen Lisesi   C.tesi Mart 03, 2007 10:42 am

ohaa harby çok ii okuLmu$ beee çim saha kapaLı spor saLonu biLmem ne çok ii de ba$arıLarı var ama ne kdr ii oLabLir adana ? :s ama sevdm okuLu ke$ke edrnede oLsaydı bu fL ya da çorLu da Very Happy Very Happy Very Happy
Kullanıcı profilini gör
s!nan
bes-bes = dube$
bes-bes = dube$

MesajKonu: Geri: rüya okuL: AdaNa Fen Lisesi   Paz Mart 04, 2007 2:28 am

tarihi ta$ bina yaw okuL. AÖL den daha iyi binası var yani diyoLar ya aöL nin cok iyi binası var.

ama süper yaw adana bu kdr ba$arıLı oLsun hayret Shocked Cool
ama kac seneLerden beri eLemanLAr iLk 10 dan çıkmıyoLar yaw.
Kullanıcı profilini gör
LeM0nUr
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: rüya okuL: AdaNa Fen Lisesi   Paz Mart 04, 2007 3:07 am

Bacı OkuL Very Happy

MSN Adresim : LeM0nUr@hotmail.com
Kullanıcı profilini gör http://black.benimforum.biz
Sickero
Misafir

MesajKonu: Geri: rüya okuL: AdaNa Fen Lisesi   Paz Mart 04, 2007 8:03 am

LeM0nUr demiş ki: